Du nauji Dynamics NAV etapai: 2018 ir Business Central

Giada Pezzini LS Retail

gegužės 4, 2018

2017 m. rugsėjį Microsoft paskelbė ilgai lauktą žinią dėl Microsoft Dynamics NAV ateities – NAV pradeda naują etapą, o tiksliau – net du.

Naujasis Dynamics NAV: dvi versijos, tas pats pagrindas

Dynamics NAV bus išleista dvejomis versijomis, kurios naudos tą patį pirminio kodo paketą.

Microsoft Dynamics NAV 2018 bus paskutinė ligi šiol įprasta darbo vietos (on-premises) Dynamics NAV versija (diegiama tik įmonės serveriuose, o ne debesyje).

Tuo tarpu 2018 m. pavasarį, Microsoft pristatė Microsoft Dynamics 365 Business Central (anksčiau žinoma kaip Microsoft Dynamics 365 Tenerife) – naujos kartos sprendimą, kuris yra tiek „Dynamics NAV“, tiek „Dynamics 365 for Finance and Operations, Business Edition“ tąsa. Dynamics 365 Business Central galima bus diegti tiek įmonės serveriuose (on-premises), tiek jau debesyje. Sistema iš pradžių prieinama 14-oje valstybių Europoje ir Š. Amerikoje, vėliau geografinės ribos plėsis.

Debesija Dynamics NAV – ne naujiena: sistema veikė daugialypėje Azure aplinkoje nuo NAV 2013 R2 išleidimo 2013 m. Visgi, Dynamics 365 Business Central žada naują lygmenį vartotojo patirties atžvilgiu.

Dar daugiau, Dynamics 365 bus platforma ateities NAV versijoms, pakeisdama tradicinę tik darbo vietos (on-premises-only) formą.

Pilnas NAV funkcionalumas kartu su prieiga prie Microsoft sprendimų

Keli esminiai aspektai, kuriuos vertėtų žinoti apie naująjį Dynamics NAV, 365 ir Business Central:

  • Business Central leis naudotis visomis Dynamics NAV funkcijomis. Pasak Alysos Taylor, Microsoft Business Applications & Industry vadovės, tai bus naujas pilnai išbaigtas verslo valdymo sprendimas, funkcionuojantis debesyje, – Dynamics 365 Finance and Operations Business Edition išplėtimas, pridedant visas Dynamics NAV galimybes.
  • Business Central vartotojai galės išnaudoti visų Microsoft produktų privalumus. Sklandi integracija su Microsoft sprendimais (pavyzdžiui, Microsoft Office, PowerApps, Microsoft Flow, Power BI, Cortana ir daugiau) didins produktyvumą ir padės pašalinti kliūtis tarp skirtingų procesų.
  • Perėjimas nuo Dynamics NAV 2018 prie Dynamics 365 Business Central bus labai paprastas – atrodys, lyg tai dar vienas Dynamics NAV atnaujinimas, žada Microsoft Dynamics 365 vadovas Marko Perisic.
  • Business Central bus susietas su Common Data Service (CDS) duomenų baze, kuri palaiko lengvesnį duomenų apsikeitimą (ir sinchronizaciją) tarp sistemų ir aplikacijų. Pagrindinė naujovė ta, kad sistema naudos vieną duomenų šaltinį, su kuriuo susietos skirtingos aplikacijos, o nebesaugos tų pačių duomenų daugiau nei kartą ir tik tada juos sinchronizuos.
  • Partneriai turės galimybę vystyti individualiai pritaikomus sprendimus. Rekomenduojamas kelias pasitelkus „Events and Extensions“ – technologiją, pristatytą jau Dynamics NAV 2016, kuri leidžia modifikuoti sistemą be tiesioginio pirminio kodo keitimo. Plėtiniai palengvina pritaikymo bei lokalizacijos procesus: įgyvendinimo, valdymo ir naujinimo etapus.
  • AppSource – naudinga rinkodaros platforma Microsoft partneriams, kurioje bus prieinamos ne tik aplikacijos ir plėtiniai, bet ir konsultavimo paslaugų pasiūlymai. Visas AppSource turinys vartotojams bus prieinamas tiesiai iš Dynamics 365 platformos.

LS Retail vaidmuo

Dvi naujos mažmeninės prekybos valdymo sistemos LS Nav versijos bus vystomos paraleliai su Microsoft Dynamics NAV plėtros planu. Microsoft Dynamics 365 Business Central koncepcija žengia koja kojon su LS Retail vizija – jog ateityje prekybininkai naudos vis daugiau mišrių sistemų (hibridiniai variantai tarp diegiamų savo technologinėje įrangoje ir debesyje) – siekiant efektyvumo greičio, lankstumo ir funkcionalumo prasme.

Šaltinis: LS Retail